تله کوله

خدمات پیام چندرسانه ای – MMS

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام

ارسال پیام، موسیقی و عکسبصورت یکجا با سرویس پیشرفته پیام چند رسانه ای (MMS) ایرانسل…

سرویس پیام چند رسانه ای MMS یا (Multimedia Messaging Service) به شما امکان می دهد تا علاوه بر متن های طولانی، عکس و موسیقی را نیز به سایر مشترکین ایرانسل ارسال کرده و یا به نشانی اینترنتی آنها ایمیل کنید.

برای ارسال پیام چندرسانه ای، گوشی شما باید دارای قابلیت استفاده از این سرویس باشد و همچنین، تنظیمات پیام چندرسانه ای می بایست بر روی آن ذخیره شده باشد. ایرانسل، پیش از این تنظیمات MMS را از طریق پیام کوتاه برای مشترکین ارسال نموده است. درصورتیکه پیام کوتاه حاوی تنظیمات را دریافت و یا ذخیره نکرده اید، می توانید به روشهای زیر این تنظیمات را دریافت نمایید:

 •  تماس با ٧٠٠ از خط ایرانسل و وارد نمودن شماره های ٣ و سپس ۵
 •  شماره گیری #۵*٣*١٣٠* از خط ایرانسل

ایرانسل خدمات پیام چند رسانه ای و یا Multimedia Messaging Service) MMS)، را مجدداً راه اندازی نموده است. این سرویس که برای نخستین بار در کشور توسط ایرانسل معرفی شده است، به مشترکین ایرانسل امکان می دهد تا فایل های صوتی و تصویری را به همراه متن های طولانی به صورت یکجا به سایر مشترکین ایرانسل بفرستند یا به ایمیل آنها ارسال نمایند.

تفاوت پیام کوتاه(SMS) و پیام چند رسانه ای(MMS)سرویس پیام کوتاه (SMS)، تنها دارای قابلیت ارسال یک متن نهایتاً ١۶٠ کاراکتری است؛ درحالیکه پیام چند رسانه ای(MMS) به شما امکان می دهد تا حجم ٣٠٠ کیلو بایت، متن، عکس و کلیپ ویدیویی را تنها در یک پیام ارسال کنید.


سه شرط لازم برای استفاده از پیام چند رسانه ای (MMS)

١. قابلیت گوشی برای دریافت پیام چند رسانه ای (MMS):

جهت استفاده از این خدمات، گوشی شما باید دارای قابلیت MMS باشد. برای مشاهده فهرست گوشی هایی که قابلیت دریافت MMS را دارند، اینجا را کلیک کنید.

٢. ذخیره تنظیمات MMS در گوشی:

ایرانسل پیش از این، اطلاعات لازم برای تنظیم گوشی را از طریق پیام کوتاه برای مشترکین ارسال نموده است. در صورتیکه پیام کوتاه حاوی تنظیمات را دریافت و یا ذخیره نکرده اید، به یکی از روشهای زیر عمل کنید تا تنظیمات برایتان ارسال شود.

 •  سیستم تلفن گویا: شماره گیری ٧٠٠ از خط ایرانسل و سپس وارد کردن ٣ و بعد ۵.
 •  سیستم کدهای دستوری: شماره گیری کد #۵*٣*١٣٠* از خط ایرانسل.
 •  پس از دریافت پیام کوتاه حاوی تنظیمات، آن را باز و سپس ذخیره کنید تا تنظیمات وارد گوشی همراهتان شود.

ذخیره تنظیمات MMS در گوشی:

در صورتیکه گوشی تلفن همراه شما قابلیت انجام تنظیمات خودکار (OTA) را نداشته باشد، با دستورالعمل های ذکرشده نمی توانید تنظیمات را دریافت کنید. در این حالت می توانید طبق اطلاعات جدول زیر، گوشی را به صورت دستی تنظیم نمایید:

MMS/GPRS Settings
MMS
GPRS
Item Value Item Value
Connection Name:
Irancell-GPRS
Connection Name:
Irancell-GPRS
Bearer:
GSM-GPRS/GPRS
Bearer:
GSM-GPRS/GPRS
APN:
mtnirancell
APN:
mtnirancell
MMSC Address:
http://mms:8002

 

Homepage:

 

http://vitrin.irancell.ir
WAP 1.0 Proxy:
۱۰.۱۳۱.۲۶.۱۳۸
WAP 1.0 Proxy:
۱۰.۱۳۱.۲۶.۱۳۸
Port:
۹۲۰۰
Port:
۹۲۰۱
Service:
CO-WSP
Service:
CO-WSP
WAP 2.0 Proxy:
۱۰.۱۳۱.۲۶.۱۳۸
WAP 2.0 Proxy:
۱۰.۱۳۱.۲۶.۱۳۸
Port:
۸۰۸۰
Port:
۸۰۸۰
Service:
HTTP
Service:
HTTP

WAP ١.٠ Proxy : گوشی هایی که از نسخه WAP ١.٠ برای ارتباط با اینترنت استفاده کرده و از نسخه WAP ٢.٠ پشتیبانی نمیکنند.

WAP ٢.٠ Proxy : گوشی هایی که از نسخه WAP ٢.٠ برای ارتباط با اینترنت استفاده کرده و از نسخه WAP ١.٠ پشتیبانی نمیکنند.

٣. ارسال درخواست برای فعال سازی پیام چند رسانه ای (MMS):

جهت ثبت نام و ارسال درخواست استفاده از سرویس پیام چندرسانه ای (MMS)، به یکی از فروشندگان مجاز ایرانسل مراجعه کنید. پس از دریافت رایگان فرم ثبت نام و فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای، آن را به طور کامل پر کنید. شرایط و ضوابط مربوط به استفاده از سرویس پیام چند رسانه ای را در پشت فرم بخوانید و روی فرم را در محل خواسته شده امضاء کنید. توجه داشته باشید که امضای فرم، به منزله اعلام موافقت شما برای فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای برای خط شماست.

فرم را به همراه کپی شناسنامه یا کارت ملی خود که شماره ایرانسل خود را روی آن نوشته اید، به فروشنده مجاز ایرانسل تحویل دهید. توجه داشته باشبد که دریافت و ارسال فرم مربوطه کاملا رایگان بوده و جهت ارسال آن نیاز به پرداخت وجه نمی باشد.

دو نکته مهم:

 •  دریافت و ارسال فرم فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای برای تمامی مشترکین (اعم از قبلی و جدید) رایگان است.
 •  درصورتیکه فرم ثبت نام امضاء شده به ایرانسل ارسال نشود، درخواست شما در سیستم ثبت نخواهد شد؛ لذا خواهشمند است نسبت به ارسال مدارک خود به ایرانسل اطمینان حاصل فرمایید.

پس از فعال شدن خدمات پیام چند رسانه ای، شما می توانید به شماره سایر مشترکین ایرانسل پیام چند رسانه ای (MMS) ارسال نمایید. درصورتیکه گوشی دریافت کننده فاقد قابلیت MMS باشد، یک نشانی اینترنتی به همراه یک رمز ورود از طریق پیام کوتاه برای وی ارسال می شود. به این ترتیب، دریافت کننده می تواند از طریق مراجعه به اینترنت، پیام ارسال شده را مشاهده نماید. همچنین، مشترکین ایرانسل می توانند MMS را مستقیماً به ایمیل فرد مورد نظر ارسال نمایند.

توجه داشته باشید که ارسال پیام چند رسانه ای (MMS) برای مشترکین سایر شبکه های تلفن همراه در ایران تا زمانیکه این شبکه ها به سیستم MMS مجهز گردند، امکان پذیر نخواهد بود.


ارسال “پیام بلند” (Long Message) از طریق MMS

با استفاده از قابلیت “پیام بلند” درMMS، دیگر محدود به ١۶٠ کاراکتر نیستید و می توانید متن های طولانی را به سادگی در یک پیام ارسال نمایید. تعرفه ارسال پیام بلند، معادل تعرفه تعیین شده برایMMS، یعنی ۳۲۰ ریال برای ارسال هر پیام است.


هزینه ارسال هر MMS چقدر است؟

تعرفه ارسال پیام چند رسانه ای (MMS) بسیار مقرون به صرفه درنظر گرفته شده و بر اساس تعداد پیامهای ارسال شده، محاسبه می شود.

به عبارت دیگر، مهم نیست که حجم پیام ارسالی و یا نوع فایل ارسال شده چه میزان باشد؛ یعنی هر پیام، شامل عکس، صوت و یا متن تا سقف ۳۰۰ کیلوبایت، یک پیام چند رسانه ای محاسبه شده و تعرفه آن معادل ۳۲۰ ریال خواهد بود.

 • درصورت تغییر مالکیت سیم کارت، مالک جدید می بایست مجدداً برای فعال سازی سرویس پیام چند رسانه ای (MMS) درخواست دهد.


به یاد داشته باشید…

 1. سرویس MMS تنها درصورتی برای خط شما فعال می شود که:
 2. فرم را بصورت کامل تکمیل و امضاء کنید.
 3.  فرم و مدارک لازم را ازطریق فروشندگان مجاز به ایرانسل ارسال کنید.
 4.  ارسال فرم و مدارک لازم برای فعال سازیMMS، رایگان است!
 5. ثبت نام و فعال سازی MMS رایگان است!
درباره ما

logoتله کوله، در زمینه خدمات همراه و موبایل به عنوان ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده اپراتور های همراه، راهکارهای نوین توسعه تجارت بر بستر تلفن همراه و اینترنت به صورت کاملا علمی و تخصصی فعالیت می نماید.

شبکه های اجتماعی