image زبان معاشرت image زود بپز وقت ندارم

تله کوله

زندگی در فردا

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام
زندگی در فردا

نوابغ، چگونه می اندیشیدند و چگونه دنیا را تغییر دادند؟! زندگی در فردا شما را به دنیای متفاوت پیشگامانی می برد که سال ها و حتی قرن ها از روزگار خود جلوتر بوده اند. برای آشنایی بیشتر با این چهره ها، با ارسال کد ۸۸۲۵ به ۸۴۹۴ مشترک کوله “زندگی در فردا” شوید.

اگر زندگی انسان های بزرگ، دانشمندان، پزشکان و نوابغ تاریخ را مرور کنیم، بدون شک به نکات فراوانی برخورد می کنیم که در نوع خود جالب و البته تأثیرگذار خواهد بود. سرویس “زندگی در فردا”، شما را با زندگینامه، اندیشه ها و تجارب ارزشمند این افراد آشنا می کند؛ افرادی که همواره جزو پیشگامان و تأثیرگذاران در تاریخ بوده اند.

نمونه محتوا :

زندگی در فردا

«توماس آلوا ادیسون (۱۹۳۱۱۸۴۷)»

11

توماس آلوا ادیسون با تأسیس نخستین آزمایشگاه پژوهش برای کاربرد کشف های علمی در نوآوری های عملی، پیشگام انقلاب در فناوری است. او در میلان، ایالت اوهایو به دنیا آمد و کوچک ترین فرزند یک خانواده ۷ نفری بود. در ۷ سالگی به همراه پدر و مادرش به پورت هیورون میشیگان رفت و در ۱۲ سالگی در خارج خط آهن گراند ترانک که به دیترویت می رفت، روزنامه می فروخت.

21

ادیسون روزی جان، پسر کوچک رئیس ایستگاه را که در مسیر خط آهن گم شده بود، نجات داد. پدر این پسر برای تشکر از ادیسون به او طرز تلگراف زدن را یاد داد. با درآمدی که او به دست آورد، کتاب هایی را درباره الکتریسیته خرید و در سال ۱۸۶۹ به شهر نیویورک رفت. آزمایش های علمی که انجام داد، او را به سوی طراحی دستگاه تلگراف اصلاح شده ای هدایت کرد که می توانست قیمت سهام و اوراق قرضه را روی نواری از کاغذ چاپ کند. او این اختراع را که در وال استریت کاملا قابل استفاده بود، به مبلغ ۴۰۰۰۰ دلار فروخت

31

ادیسون محل کار خود را در نیوآرک نیوجرسی بنا کرد و با سرعت، نخستین آزمایشگاه پژوهشی ایالات متحده را در آنجا به وجود آورد. او سرپرستی یک گروه پژوهشی را که هدف آنها اختراع، ثبت و تولید اختراعات به منظور کسب درآمد بود، بر عهده گرفت. در سال ۱۸۷۶ برای ادغام آزمایشگاه پژوهشی و کارخانه ای در منلو پارک نیوجرسی به آنجا رفت.

4

نخستین اختراع بزرگ ادیسون در منلو پارک، فونوگراف (۱۸۷۷) بود. این دستگاه، صوت را به صورت خطوطی موجدار روی یک استوانه که با ورقه ای از قلع پوشیده شده بود، ثبت می کرد. سپس ادیسون برای یافتن راه عملی برای تولید نور توسط الکتریسیته اقدام کرد.

درباره ما

logoتله کوله، در زمینه خدمات همراه و موبایل به عنوان ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده اپراتور های همراه، راهکارهای نوین توسعه تجارت بر بستر تلفن همراه و اینترنت به صورت کاملا علمی و تخصصی فعالیت می نماید.

شبکه های اجتماعی