image زندگی در فردا image سفر کجا برم

تله کوله

زود بپز وقت ندارم

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام
زود بپز وقت ندارم

با ارسال کد ۸۸۳۲ به ۸۴۹۴ مشترک کوله “زود بپز وقت ندارم” شوید تا طرز تهیه غذاهای متنوع با پخت سریع و آسان را یاد بگیرید.

همیشه فرصت برای پخت غذاهای مفصل و دشوار وجود نداره و گاهی ناچاریم از غذاهایی که تهیه و پختشون آسون تر و  سریع تره، استفاده کنیم. “زود بپز وقت ندارم” نام سرویسیه که سعی می کنه هر روز شما رو با روش تهیه این نوع غذاها آشنا کنه.

نمونه محتوا :

زود بپز وقت ندارم

نگاهی تازه به کباب کردن در فر (گریل) و کباب کردن روی اجاق”

1

شعله های اجاق همان جایی است که امکان انجام بسیاری از تکنیک های آشپزی را در اختیارتان می گذارد.

شعله چراغ گازتان می تواند تبدیل به یک کباب پز فضای بسته شود.

شعله چراغ گازتان می تواند مثل فر عمل کند.

2

به دلیل شباهت زیاد بین کباب تابه ای و کباب روی شعله چراغ گاز، معمولاً در کتاب های آشپزی اشاره ای به تفاوت بین این دو تکنیک نمی شود و به هر دو کباب تابه ای می گویند؛ اما تفاوت بین آنها مربوط به ظرف مورد استفاده شان است:

برای کباب کردن روی شعله اجاق از ماهی تابه مخصوصی استفاده می شود. این ماهی تابه دارای شیارهایی در کف آن است که غذا روی آنها قرار می گیرد. با افتادن نقش این شیارها روی گوشت کباب شده، ظاهر کباب شبیه به کباب باربیکیو می شود.

برای کباب تابه ای، از ماهی تابه چدنی و سنگین استفاده می شود.

در هر دو روش، ابتدا غذا را در تابه ای بسیار داغ و روی حرارت زیاد شعله اجاق می پزند و معمولاً از کره یا روغن استفاده نمی کنند. وقتی بتوانید کباب تابه ای درست کنید، کباب داخل فر را هم به آسانی انجام خواهید داد. این تکنیک ها به طور اساسی به جز چند فرق جزئی شبیه یکدیگرند. در هر دو روش، کباب ظاهری برشته و شبیه کباب باربیکیو دارد.

3

امتیاز دیگری که این کباب ها دارند:

با افتادن جای شیارهای تابه روی گوشت کباب شده، شبیه به کباب فضای باز می شوند. این ظاهر اشتهاآور برای روزهای سردی که امکان کباب کردن غذا در بیرون وجود ندارد، امتیاز به حساب می آید.

در کباب تابه ای، مراحل پخت کباب را می بینید و کنترل آن از نظر زمان بندی، دقیق تر از کباب داخل فر انجام می گیرد.

در هر دو تکنیک، فضای آشپزخانه با رایحه مطبوع کباب پر می شود و دیگر احتیاجی نیست که چند بار بچه ها را برای غذا صدا بزنید.

تمام روش های کباب کردن با دود همراه است. هر چه گوشت چرب تر باشد، دود هم بیشتر می شود. برای جلوگیری از ایجاد شبهه آتش سوزی در بین همسایه ها، قبل از کباب کردن، پنجره ها را باز و فن چراغ گاز را روشن کنید.

درباره ما

logoتله کوله، در زمینه خدمات همراه و موبایل به عنوان ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده اپراتور های همراه، راهکارهای نوین توسعه تجارت بر بستر تلفن همراه و اینترنت به صورت کاملا علمی و تخصصی فعالیت می نماید.

شبکه های اجتماعی