image زود بپز وقت ندارم image عجیب تر از دانش

تله کوله

سفر کجا برم

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام
سفر کجا برم

با ارسال کد ۸۸۱۵ به ۸۴۹۴ می توانید مشترک کوله “سفر کجا برم” شوید و روزانه پیشنهادهایی را برای مسافرت و بازدید از اماکن دیدنی ایران دریافت کنید.

اگه اهل مسافرت هستی و در طول سال زیاد به جاهای مختلف سفر می کنی یا دوست داری درباره اماکن دیدنی و معروف ایران بیشتر بدونی، این سرویس کار رو برای شما آسون کرده و با ارسال روزانه تصاویر و اطلاعات مربوط به نقاط دیدنی ایران، کلی اطلاعات جدید به شما می ده و جاهای خوب و دیدنی تازه ای رو بهتون معرفی می کنه.

نمونه محتوا :

سفر کجا برم

غار علیصدر”

26

“غار علیصدر” تنها غار تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است. این غار در ۷۵ کیلومتری شهر همدان، در ارتفاعات “ساری قیه” نزدیک روستای علیصدر واقع شده است. ارتفاع غار از سطح دریا ۲۱۰۰ متر است. محوطه غار، دالان ‌های پیچ در پیچ و دهلیزهای متعددی دارد. از مجموعه رشته آب ‌ها، دریاچه بزرگی در درون غار به وجود آمده است؛ از این رو، نفوذ به عمق غار تنها با قایق میسر است.

36

زمین شناسان قدمت سنگ ‌های این غار را به دوره ژوراسیک از دوران دوم زمین ‌شناسی (۱۳۶-۱۹۰ میلیون سال قبل) نسبت می‌ دهند. مردم روستای علیصدر و روستاهای اطراف، از قدیم ‌الایام به وجود این غار پی ‌برده بودند و از آب آن بهره ‌برداری می ‌کردند، تا این که در ۵ مهر ۱۳۴۲ گروهی ۱۴ نفره از اعضای هیئت کوهنوردی همدان، غار علیصدر را مورد بازدید و کاوش قرار دادند و توانستند با وسایل ابتدایی، مانند فانوس و تیوب لاستیکی، مسافتی از غار را طی کنند.

41

در سال ۱۳۵۲ کوهنوردان همدان، دهانه و ورودی غار را به قطر ۵۰ سانتی ‌متر عریض کردند و از سال ۱۳۵۴ استفاده عمومی از غار علیصدر آغاز شد. از آن روز تاکنون، جهت سهولت بازدید و رفاه حال گردشگران، کارهای زیادی درون غار انجام شده است. علاوه بر افزایش طول مسیر آبی برای قایقرانی، مسیرهای خشکی به مسیر بازدید افزوده شده و مناظر جدیدی را در مقابل دیدگان مشتاق گردشگران قرار داده است.

درباره ما

logoتله کوله، در زمینه خدمات همراه و موبایل به عنوان ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده اپراتور های همراه، راهکارهای نوین توسعه تجارت بر بستر تلفن همراه و اینترنت به صورت کاملا علمی و تخصصی فعالیت می نماید.

شبکه های اجتماعی